CDR105-180MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDR105-180MC
Descrizione:
FIXED IND 18UH 1.89A 80 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance -15%, +20%
Current Rating (Amps) 1.89 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 18 µH
Series CDR105
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26MHz