Casa / Fixed Inductors / CDR10D48MNNP-220NC
minImg
CDR10D48MNNP-220NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDR10D48MNNP-220NC
Descrizione:
FIXED IND 22UH 2.8A 56 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm Max
Inductance 22 µH