CDR11BP470AGMS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
CDR11BP470AGMS
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 47PF 50V BP 0505
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient BP
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR11
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)