CDR125NP-270MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDR125NP-270MC
Descrizione:
FIXED IND 27UH 2A 80 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance -15%, +20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 27 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13.9MHz