Casa / Fixed Inductors / CDR6D28MNNP-2R7NC
minImg
CDR6D28MNNP-2R7NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDR6D28MNNP-2R7NC
Descrizione:
FIXED IND 2.7UH 2.7A 43.8MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 4.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43.8mOhm Max
Inductance 2.7 µH