Casa / Fixed Inductors / CDR6D28MNNP-390NC
minImg
CDR6D28MNNP-390NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDR6D28MNNP-390NC
Descrizione:
FIXED IND 39UH 900MA 335MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 335mOhm Max
Inductance 39 µH