Casa / Fixed Inductors / CDRH104NP-181MC
minImg
CDRH104NP-181MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH104NP-181MC
Descrizione:
FIXED IND 180UH 570MA 840MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.350" W (9.80mm x 8.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 840mOhm Max
Inductance 180 µH