Casa / Fixed Inductors / CDRH10D68RT125NP-680PC
minImg
CDRH10D68RT125NP-680PC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH10D68RT125NP-680PC
Descrizione:
FIXED IND 68UH 1.8A 125 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Inductance 68 µH