Casa / Fixed Inductors / CDRH127/LD-271MC
minImg
CDRH127/LD-271MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH127/LD-271MC
Descrizione:
FIXED IND 270UH 1.3A 419MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 419mOhm Max
Inductance 270 µH