Casa / Fixed Inductors / CDRH12D58RNP-102MC
minImg
CDRH12D58RNP-102MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH12D58RNP-102MC
Descrizione:
FIXED IND 1MH 480MA 1.625OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 690mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.625Ohm Max
Inductance 1 mH