Casa / Fixed Inductors / CDRH2D16LDNP-4R7NC
minImg
CDRH2D16LDNP-4R7NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH2D16LDNP-4R7NC
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 1.32A 101MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 620mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.32 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 101mOhm Max
Inductance 4.7 µH