Casa / Fixed Inductors / CDRH4D14LDNP-151MC
minImg
CDRH4D14LDNP-151MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH4D14LDNP-151MC
Descrizione:
FIXED IND 150UH 230MA 2.05OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.05Ohm Max
Inductance 150 µH