Casa / Fixed Inductors / CDRH4D18NP-820NC
minImg
CDRH4D18NP-820NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH4D18NP-820NC
Descrizione:
FIXED IND 82UH 220MA 1.56OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.56Ohm Max
Inductance 82 µH