Casa / Fixed Inductors / CDRH4D22NP-180NC
minImg
CDRH4D22NP-180NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH4D22NP-180NC
Descrizione:
FIXED IND 18UH 1.41A 168.7 MOHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.41 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 168.7mOhm Max
Inductance 18 µH