Casa / Fixed Inductors / CDRH4D22NP-8R2NC
minImg
CDRH4D22NP-8R2NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH4D22NP-8R2NC
Descrizione:
FIXED IND 8.2UH 1.85A 96.5 MOHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.85 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 96.5mOhm Max
Inductance 8.2 µH