Casa / Fixed Inductors / CDRH6D38NP-560NC
minImg
CDRH6D38NP-560NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH6D38NP-560NC
Descrizione:
FIXED IND 56UH 850MA 202MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 202mOhm Max
Inductance 56 µH