Casa / Fixed Inductors / CDRH8D43NP-1R2NC
minImg
CDRH8D43NP-1R2NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRH8D43NP-1R2NC
Descrizione:
FIXED IND 1.2UH 6.2A 12.2MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±35%
Current Rating (Amps) 6.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.2mOhm Max
Inductance 1.2 µH