CDRR94NP-100MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDRR94NP-100MC
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1.9A 91.3MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 91.3mOhm Max
Inductance 10 µH