CDS10FC301JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CDS10FC301JO3
Descrizione:
CAP MICA 300PF 5% 300V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.141" (3.60mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.340" L x 0.160" W (8.60mm x 4.10mm)
Product Status Active
Series CDS10
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 300 pF