CDS15FD471GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CDS15FD471GO3
Descrizione:
MICA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.441" L x 0.161" W (11.20mm x 4.10mm)
Product Status Active
Series CDS15
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 pF