CDS19FD361FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CDS19FD361FO3
Descrizione:
MICA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.449" (11.40mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" L x 0.142" W (15.50mm x 3.60mm)
Product Status Active
Series CDS19
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 360 pF