CDSA30R2W
ChromeLED
Prodotto No:
CDSA30R2W
Produttore:
ChromeLED
Descrizione:
DISPLAY 7SEG 0.30" SGL RED 10DIP
Guida per l'utente
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.500" H x 0.299" W x 0.240" D (12.70mm x 7.60mm x 6.10mm)
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.30" (7.65mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V