CDSC36G1W
ChromeLED
Prodotto No:
CDSC36G1W
Produttore:
ChromeLED
Descrizione:
DISPLAY 7SEG 0.36" SGL GREEN 10D
Guida per l'utente
Color Green
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.551" H x 0.295" W x 0.335" D (14.00mm x 7.50mm x 8.50mm)
Millicandela Rating 1.9mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 65mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.36" (9.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V