Casa / TVS Diodes / CDSOT23-T24LC
minImg
CDSOT23-T24LC
Bourns Inc.
Prodotto No:
CDSOT23-T24LC
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM 49VC SOT23-3
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 5pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 49V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V