Casa / TVS Diodes / CDSOT23-T36LC
minImg
CDSOT23-T36LC
Bourns Inc.
Prodotto No:
CDSOT23-T36LC
Descrizione:
TVS DIODE 36VWM 76.8VC SOT23-3
In magazzino : 12087
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 5pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 76.8V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V