CEN-100-24
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
CEN-100-24
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 15.6-24V 4A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CE, cURus, PSE, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.85" L x 2.46" W x 1.59" H (174.0mm x 62.5mm x 40.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series CEN-100 (100W)
Power (Watts) 96 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 15.6 ~ 24V