CENB1030A1802C01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
CENB1030A1802C01
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 30W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 3.78" L x 2.17" W x 1.32" H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Current - Output (Max) 1.67A
Series CENB1030 (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 4.7' (1.45m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 18V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC