CF14GT10R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CF14GT10R0
Descrizione:
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W