CFB400W-24S05P
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
CFB400W-24S05P
Pacchetto:
Full Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 400W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 80A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Full Brick
Efficiency 87.5%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series CFB400W (400W)
Power (Watts) 400 W