CFM06S120-T
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
CFM06S120-T
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 6W
In magazzino : 49
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Efficiency 81%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, D-Mark, FCC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.95" L x 0.73" W x 0.59" H (49.5mm x 18.5mm x 15.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 500 mA
Series CFM06S (6W)
Power (Watts) 6W