CFM41S240-T
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
CFM41S240-T
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 40W
In magazzino : 62
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO, FCC
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.70" L x 2.00" W x 0.78" H (68.6mm x 50.8mm x 19.7mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.67 A
Series CFM41S (40W)
Power (Watts) 40W