Casa / Ceramic Capacitors / CGA2B2C0G1H2R2C050BD
minImg
CGA2B2C0G1H2R2C050BD
TDK Corporation
Prodotto No:
CGA2B2C0G1H2R2C050BD
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 2.2PF 50V 0402 EPOXY
In magazzino : 5580
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 pF