Casa / Ceramic Capacitors / CGA2B2X5R1H331K050BA
minImg
CGA2B2X5R1H331K050BA
TDK Corporation
Prodotto No:
CGA2B2X5R1H331K050BA
Descrizione:
CAP CER 330PF 50V X5R 0402
In magazzino : 19100
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF