Casa / Ceramic Capacitors / CGA2B3X7S1A474M050BB
minImg
CGA2B3X7S1A474M050BB
TDK Corporation
Prodotto No:
CGA2B3X7S1A474M050BB
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 10V X7S 0402
In magazzino : 29500
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF