Casa / Ceramic Capacitors / CGA3E2X7R1H473K080AD
minImg
CGA3E2X7R1H473K080AD
TDK Corporation
Prodotto No:
CGA3E2X7R1H473K080AD
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 50V 0603 EPOXY
In magazzino : 535780
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.047 µF