Casa / Ceramic Capacitors / CGA5H2C0G2A103J115AA
minImg
CGA5H2C0G2A103J115AA
TDK Corporation
Prodotto No:
CGA5H2C0G2A103J115AA
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V C0G 1206
In magazzino : 26795
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF