Casa / Ceramic Capacitors / CGA5H2NP02A103J115AA
minImg
CGA5H2NP02A103J115AA
TDK Corporation
Prodotto No:
CGA5H2NP02A103J115AA
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V NP0 1206
In magazzino : 3890
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF