Casa / Ceramic Capacitors / CGB2A1JB1A105K033BC
minImg
CGB2A1JB1A105K033BC
TDK Corporation
Prodotto No:
CGB2A1JB1A105K033BC
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 1UF 10V JB 0402
In magazzino : 23232
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series CGB
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF