Casa / Ceramic Capacitors / CGJ5F2C0G2A562J085AA
minImg
CGJ5F2C0G2A562J085AA
TDK Corporation
Prodotto No:
CGJ5F2C0G2A562J085AA
Descrizione:
CAP CER 5600PF 100V C0G 1206
In magazzino : 3955
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 5600 pF