CGS124U063X5C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CGS124U063X5C
Descrizione:
CAP ALUM 120000UF 63V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 21.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 27.69 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 120000 µF