CGS183U050V3C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CGS183U050V3C
Descrizione:
CAP ALUM 18000UF 50V SCREW
In magazzino : 46
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 34mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 8.84 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 18000 µF