CGS263U150X5R
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CGS263U150X5R
Descrizione:
CAP ALUM 26000UF 150V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.875" (149.23mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 19.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 24.83 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 26000 µF