CGS682U025R2C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CGS682U025R2C
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 25V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.125" (53.98mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 96mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.64 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6800 µF