Casa / DC DC Converters / CHB75-48D05-3V3N
minImg
CHB75-48D05-3V3N
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
CHB75-48D05-3V3N
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 3.3V 75W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 15A, 15A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Half Brick
Efficiency 84%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active Low
Series CHB75 (75W)
Power (Watts) 75 W