CHF3020CBF251R
Bourns Inc.
Prodotto No:
CHF3020CBF251R
Descrizione:
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 10W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Mounting Feature Flanges
Resistance 250 Ohms
Power (Watts) 10W