CHP0502K1201JGTB
Vishay Sfernice
Prodotto No:
CHP0502K1201JGTB
Produttore:
Vishay Sfernice
Pacchetto:
0502
Descrizione:
CHP 0502 100PPM 1K2 5% G TR250
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.048" L x 0.028" W (1.22mm x 0.70mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0502
Ratings -
Resistance 1.2 kOhms
Series CHP
Power (Watts) 0.05W, 1/20W