Casa / Ceramic Capacitors / CHV1206N500182FCT
minImg
CHV1206N500182FCT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
CHV1206N500182FCT
Descrizione:
HVCAP1206 COG 1800PF 1% 500V
In magazzino : 4000
Prezzo Ext
  • 4000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 1800 pF