Casa / Ceramic Capacitors / CHV1210N500103MXT
minImg
CHV1210N500103MXT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
CHV1210N500103MXT
Descrizione:
HVCAP1210 X7R .01UF 20% 500V
In magazzino : 42000
Prezzo Ext
  • 3000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.01 µF