CIH10T1N2SNC
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
CIH10T1N2SNC
Descrizione:
FIXED IND 1.2NH 800MA 50MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 1.2 nH
Series CIH10T
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz