Casa / AC DC Converters / CINT1200A3275K01
minImg
CINT1200A3275K01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
CINT1200A3275K01
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 32V 180W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 32V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.30" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.62 A
Series CINT1200 (200W)
Power (Watts) 180W (200W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC